ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5191676
*
nr 519 1676
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 98
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2008
kl 16:08:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 15:09:39
1
500 kr
13/4 12:53:13
2
350 kr
13/4 12:54:16
2
450 kr
13/4 12:55:18
2
550 kr
13/4 18:04:50
3
600 kr
14/4 10:43:16
4
700 kr
14/4 12:10:48
5
800 kr
14/4 13:21:23
4
1.000 kr
14/4 15:57:37
6
900 kr
14/4 16:01:04
6
1.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 519 1676
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 98
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 15:09:39 | 1 | 500 kr |
13/4 12:53:13 | 2 | 350 kr |
13/4 12:54:16 | 2 | 450 kr |
13/4 12:55:18 | 2 | 550 kr |
13/4 18:04:50 | 3 | 600 kr |
14/4 10:43:16 | 4 | 700 kr |
14/4 12:10:48 | 5 | 800 kr |
14/4 13:21:23 | 4 | 1.000 kr |
14/4 15:57:37 | 6 | 900 kr |
14/4 16:01:04 | 6 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02